Wiosenne porządki – jak niskim kosztem odświeżyć wygląd wnętrz?

Wprawdzie pogoda za oknem wciąż pozostaje bardziej zimowa, to jednak kalendarzowa wiosna już się rozpoczęła. Wiosna jest szczególnym okresem w roku, sprzyjającym wielu zmianom. Również tym, w naszych wnętrzach. To idealna pora na porządki w szafach, szafkach i komodach, jak i nieco większe metamorfozy wystrojowe. Jak w prosty i efektywny sposób odświeżyć wygląd swojego domu bez znacznego uszczerbku dla portfela?  

Drobne metamorfozy wnętrz na wiosnę – sprawdzone pomysły

O wygląd naszej przestrzeni życiowej możemy zadbać na różne sposoby, wymagające większego lub mniejszego zaangażowania. Co zrobić, aby przywrócić wnętrzom dawny blask oraz sprawić, że poczujemy się w nich lepiej i przytulniej?

Malowanie ścian

Malowanie ścian to klasyczny sposób na odświeżenie absolutnie każdego pokoju. Oczywiście nie jest to zadanie, które wykonamy w jeden dzień, jednakże nowy kolor ścian na pewno wpłynie bardzo korzystnie nie tylko na wygląd wnętrz, ale także nasze samopoczucie. Malowanie możemy przeprowadzić samodzielnie lub zlecić zewnętrznej firmie. Tutaj wszystko zależy od naszych możliwości, czasu, jakim dysponujemy oraz powierzchni.

Inny układ mebli

Marzą się nam zmiany np. w salonie lub pokoju dziecka? Wprowadźmy inny układ znajdujących się tam mebli. Zamiana komody z łóżkiem, czy też nowe ustawienie sofy i witryny mogą zdziałać cuda! To jedna z tych drobnych modyfikacji, dzięki której od razu poczujemy się lepiej. Rozwiązanie polecamy przede wszystkim osobom, które nie mogą pozwolić sobie w danej chwili na większe wydatki i inwestycję w nowy komplet mebli.

Zmiana tekstyliów lub dodatków

Jednym z naszych ulubionych sposobów na odświeżenie wnętrz jest zakup nowych tekstyliów. W sypialni może być to pościel, narzuta i dywan, natomiast w salonie pledy, poduszki dekoracyjne i zasłony. Proste, szybkie i bardzo skuteczne rozwiązanie!

Wymianę tekstyliów warto połączyć z wymianą pozostałych dodatków, np. plakatów na ścianę, obrazów, lamp lub innych, drobnych dekoracji. Odświeżenie wystroju reprezentatywnej komody w pokoju dziennym lub sypialni na pewno nie pozostanie niezauważone! Możemy zdecydować się na konkretny motyw lub też wybrać rozwiązania uniwersalne.

Nowe meble

Myśląc o nowych meblach, nie musimy utożsamiać tego od razu z wymianą wszystkich brył znajdujących się w danym pokoju. W wielu przypadkach wystarczy zainteresować się tylko jednym elementem, np. nowym stolikiem do kuchni, krzesłami w jadalni, czy ławą kawową w salonie. Możemy również wzbogacić nasze wnętrza o dodatkowy mebel – miękki i stylowy puf, wiszącą półkę na zdjęcia lub dekoracje, czy też wygodny fotel do sypialni. Ogrom inspiracji znajdziemy oczywiście w sklepie meblowym, oferującym wyposażenie, które wpasuje się w dowolny wystrój.

Roślinność  

Roślinności w domu nigdy za wiele, zwłaszcza w okresie wiosennym. Warto rozszerzyć swoją kolekcję o kilka nowych kwiatów lub też upiększyć parapet w kuchni świeżymi ziołami takimi jak bazylia, szczypiorek, czy pietruszka. Rośliny posadzone w dekoracyjnych osłonkach sprawią, że każde wnętrze stanie się przytulniejsze, cieplejsze i bardziej klimatyczne.