Jak urządzić sypialnię w stylu nowojorskim?

Osoby, które lubią ciepłe, przytulne i eleganckie wnętrza urządzone z klasą i charakterem, od razu zakochają się w stylu nowojorskim. Wystroju, który czaruje nasze oczy w ulubionych, popularnych i chętnie oglądanych filmach oraz serialach. Pomieszczeniem idealnie wpasowującym się w nowojorski klimat jest bez wątpienia sypialnia. Jak w takim razie zaaranżować sypialnię w stylu nowojorskim? Czego nie może w niej zabraknąć?

Sypialnia w stylu nowojorskim – czym się charakteryzuje?

Styl nowojorski to synonim ciepła i przytulności. Jest przy tym wytworny, elegancki i pełen luksusu. W żadnym stopniu nie możemy odmówić mu ponadto funkcjonalności i wygody. Decydując się na sypialnię w stylu nowojorskim, otrzymamy efektowną, szykowną i dobrze przemyślaną przestrzeń, sprzyjającą wypoczynkowi i chwili dla siebie. Jeżeli sypialnia styl nowojorski jest dokładnie tym, o czym marzysz, pod żadnym pozorem nie możesz zapomnieć o poniższych elementach!

Duże, tapicerowane łóżko

Zdecydowane serce sypialni w stylu nowojorskim. Duże, tapicerowane lub kontynentalne łóżko, które znajduje się w centralnej części tego pokoju. Eleganckie, stylowe i niesamowicie wygodne. Pokryte piękną, miękką tkaniną obiciową. Z wysokim wezgłowiem, mogącym posiadać efektowne przeszycia lub pikowania. Łóżko w sypialni w stylu nowojorskim odgrywa kluczową rolę! Wyróżnia je nie tylko sama rozłożysta forma, ale i sposób posłania. Sypialnia w stylu nowojorskim to idealne miejsce na dużą ilość dekoracyjnych poduszek, grube koce i pledy. Jeżeli zdecydujemy się na dominację barw jasnych w sypialni, to właśnie łóżko może stać się elementem kontrastującym! Gdzie znaleźć wymarzone łóżko tapicerowane lub kontynentalne do sypialni w stylu nowojorskim? Oczywiście, że w sklepie meblowym!

Jasna sypialnia w stylu nowojorskim z dużym łóżkiem tapicerowanym.

Pufy i toaletki

Wyposażeniem charakterystycznym dla stylu nowojorskiego są ponadto dwie bryły: toaletka oraz puf. To właśnie one nadadzą temu wnętrzu jeszcze więcej szyku i prestiżu! Poza charakterem dekoracyjnym nie sposób odmówić im również praktycznego zastosowania. A gdy mowa o meblach, warto dodać w tym miejscu także stoliczki nocne, które uzupełniają aranżację łóżka.

Lustra i przeszklenia

Styl nowojorski ma wiele wspólnego z wystrojem glamour. Również lubi on połysk i przeszklenia. W sypialni w stylu nowojorskim nie możemy zapomnieć dlatego o dużych lustrach oprawionych w grube, zdobione ramy. Może być to lustro wolnostojące, lustro ścienne lub nieco mniejszy model zawieszony nad komodą. Dzięki przeszkleniom nasza sypialnia zyska lekkości i świeżości oraz nabierze eleganckiego charakteru. Jeżeli jest to wnętrze raczej niewielkie, lustra pomogą nam w jego wizualnym powiększeniu!

Sypialnia w stylu nowojorskim.

Bogactwo miękkich, luksusowych tkanin

Klimat sypialni w stylu nowojorskim tworzą w głównej mierze tkaniny! Wysokiej jakości plusze, a także aksamit, czy miękka bawełna. Grube, puszyste, mięsiste, lejące się i o połyskującej strukturze. Szczególnie pożądane są długie zasłony, które pięknie zdobią okna, zapewniając jednocześnie pożądaną prywatność i intymność. To właśnie one, a nie rolety są zdecydowanym „must have” w sypialni w stylu nowojorskim. Tkaniny w tym wnętrzu to również eleganckie dywany, poduszki, koce. Mamy dużą dowolność w zakresie ich kolorów i wzorów. Doskonałym wyborem będą zarówno kolory łagodne, delikatne, jak i ciemne lub bardziej wyraziste. Tkaniny gładkie, a także te, pokryte finezyjnymi zdobieniami. Pamiętajmy, że tekstylia to jeden z podstawowych elementów dekoracyjnych sypialni w nowojorskim stylu!

Sypialnia styl nowojorski z ciemnymi meblami.

Stylowe, klimatyczne oświetlenie

Naszą nowojorską aranżację dopełni oświetlenie. Tworzące nastrój i dbające o ciepło. Poza stylowym, głównym żyrandolem, w sypialni nowojorskiej nie możemy pominąć wyszukanych lampek na stoliczki nocne lub kinkietów umieszczonych po obu stronach łóżka. Nie bójmy się oryginalnych, bogatych form i połyskujących struktur – styl nowojorski bardzo je lubi, jednak w rozsądnym umiarze!