Skórzany zestaw wypoczynkowy – kiedy warto się na niego zdecydować?

Skórzane sofy, kanapy, fotele, czy narożniki są obecne w naszych domach już od lat. Naturalna skóra należy do jednych z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych materiałów obiciowych, a pokryte nią zestawy zyskują wiele walorów. Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na meble skórzane? O czym powinniśmy także wiedzieć, wybierając je do swojego salonu?

Czym wyróżniają się meble pokryte skórą naturalną?

Nie bez powodu skórzane zestawy wypoczynkowe są w tak dużym stopniu doceniane przez różne grupy Klientów. Skóra uznawana jest za materiał luksusowy, trwały oraz bardzo elegancki.

Wygląd

Skóra to materiał o pięknym, szlachetnym i eleganckim wyglądzie. Jeśli marzymy o tym, aby nadać naszym wnętrzom luksusowego charakteru, skórzany komplet wypoczynkowy będzie w takim przypadku strzałem w dziesiątkę. Tego rodzaju meble doskonale prezentują się w salonach urządzonych w stylu klasycznym i kolonialnym. Zestawy pokryte skórą mogą jednak znaleźć się także we wnętrzach nowoczesnych i industrialnych. We współczesnych aranżacjach dominują stonowane, bazowe kolory, głównie czerń, beż oraz szarość. Bogaty wybór mebli do salonu ze skóry znajdziemy w miejscach takich jak sklep meblowy.

Wytrzymałość

Meble skórzane nie należą do rozwiązań najtańszych, jednak ich cena pozostaje adekwatna do ich jakości. Nie bez powodu mówi się, że meble skórzane to inwestycja na długie lata. Skóra jest trwała, a odpowiednio pielęgnowana zachowa swój wygląd przez bardzo długi czas. W tym zakresie wyróżnia się dużo lepszymi właściwościami niż jej tańszy odpowiednik, czyli eko-skóra.

Wygoda i bezpieczeństwo

Meble wykonane z miękkiej skóry są również bardzo wygodne, pozwalając na komfortowy i  przyjemny wypoczynek. Co więcej, jest to także materiał oddychający, polecany osobom borykającym się z alergiami. Skóra nie wykazuje podatności na wchłanianie kurzy i roztoczy, dlatego też nie będzie powodować nasilania się reakcji alergicznych.

Łatwa pielęgnacja

Do jednych z głównych zalet skórzanych mebli należy ich łatwy sposób czyszczenia. W odróżnieniu od tkanin tapicerskich rozlana na skórzanej powierzchni ciecz nie wsiąka błyskawicznie w głąb materiału. Możemy zatem szybko i bez szkód usunąć z niej większość zabrudzeń.

Ponadczasowość

Meble pokryte skórą nie tylko będą służyć nam przez lata, ale również przez długi czas nie wyjdą z mody. Skóra nie jest materiałem, który może się nam znudzić, czy opatrzyć. Bez względu zatem na panujące trendy, skórzany zestaw wypoczynkowy zachowa swój atrakcyjny, piękny wygląd.

O czym warto wiedzieć, wybierając meble ze skóry?

Zanim ostatecznie zdecydujemy się na meble skórzane, pamiętajmy, że jest to materiał wymagający odpowiedniej pielęgnacji. Jego czyszczenie nie sprawia problemów, jednak do codziennej pielęgnacji powinniśmy stosować specjalne, dedykowane preparaty. Bardzo ważna jest tutaj także systematyczność – regularna konserwacja skóry poza kwestiami wizualnymi, służy przede wszystkim zachowaniu jej trwałości i odporności na częste użytkowanie.

Skórzane meble mogą wykazywać również drobny dyskomfort w porze upałów. Przy wysokich temperaturach, siedząc na skórzanej kanapie, możemy mieć wrażenie jej „klejenia się” do ciała.

Skóra nie jest także rekomendowana właścicielom zwierząt. Uszkodzenia powodowane przez zwierzęce pazurki w wielu przypadkach nie nadają się do naprawy.